Навігація
Головна
Новини
Експозиції
Мистецькі виставки
Відео про нас
Статті
Бібліотека музею
Скачати книгу
Контакти

Оголошення
З 9 до 28 червня 2016р.
експонується виставка
живопису Павла Пушкарьова

З 7 до 26 червня 2016р.
експонується виставка
вишивки Макаренко Світлани
"В країні вишиваних мрій"


Ми на Facebook


Буккросинг


Музей зробив поличку
з книгами Буккросингу!


Партнери сайту











Лічильник


Сторінки: 1 2 »

Вопрос о чеканке гетманом Богданом Хмельницким (1648-1657) собственной монеты с начала ХХ века привлекает внимание нумизматов. В научных кругах присутствует широкая дискуссия относительно проблемы чеканки гетманом монет.

Дата: 04.03.2016

Ідеї конституціоналізму і державності в Україні мають давні історичні витоки і сягають часів Київської Русі, коли на віче укладалися договори між князем і народом, князем і дружиною (це знайшло своє відображення в різних редакціях "Руської Правди"). Пізніше, за часів національно-визвольної боротьби козацтва, з’являлися нові форми (і, відповідно, нові документи), що засвідчили невпинний рух на шляху до становлення незалежної і самостійної держави...

 

Дата: 25.08.2015

 

У час, коли в Україні актуальним стало питання виборів, ми подаємо вибори на Січі за Д.І.Яворницьким. Звернемося до наших витоків та традицій. Ось так все починалося... А далі пішло все набагато складніше.

 

Дата: 23.10.2014

ХУДОЖНИК МРІЇ

Враження від ювілейної виставки Анатолія Фролова, що відкрилась в Музеї гетьманства 21 липня 2014 року, можна визначити як...

 

Дата: 09.08.2014

 

 

Правовий уклад та Конституції відносно прав і вольностей Війська Запорозького, укладені між ясновельможним паном Пилипом Орликом, новообраним Гетьманом Війська Запорозького, і генеральною старшиною, полковниками, а рівно ж  і самим Військом Запорозьким, схвалені обома сторонами і скріплені найяснішим гетьманом  на вільних виборах урочистою присягою року Божого 1710 квітня п’ятого дня у Бендерах.

 

Дата: 22.06.2014

 

 

Проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з метою реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування.

 

 

Роз`яснення щодо змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні.

 

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)."

 

 

Дата: 30.05.2014

 

Іван Мазепа. Маніфест до українського війська і народу. 1708 р. // Історичні постаті України: Іст. нариси: Зб./ Упоряд. та авт. вст. ст. О.В.Болдирєв. - Одеса: Маяк, 1993.

 

ЧИТАТИ (pdf)

 

Дата: 26.05.2014


Література з козацько-гетьманської тематики (для загального ознайомлення), яку може прочитати відвідувач Музею гетьманства у нашій бібліотеці.
Бібліотека також має цікаві книги з історії архітектури, культури, мистецтва, української церкви та багато інших наукових праць. Для глибшого вивчення музей надасть можливість працювати з великою кількістю  наукової літератури як дослідникам, так і зацікавленим відвідувачам. 


Дата: 28.11.2013


Наталка Іванченко, шеф-редактор журналу «Музеї України»


В Музеї гетьманства презентували напрочуд цікаву книгу «Наречена гетьманича» - про Галину Мельник- Калужинську, яка була офіційною нареченою гетьманича Данила – сина останнього гетьмана України Павла Скоропадського. Художньо-документальна повість основана на достовірних фактах, які зберегла пані Галя. В 90-х роках, вона вперше повернулась до України. Тут зустріла талановиту журналістку, поетесу Валентину Штинько, яка взяла на себе цей делікатний труд – написати спогади Галини Мельник. Спершу були невеликі нариси. Потім – довгі бесіди. І кульмінація – Валентина їде до Англії.


Дата: 25.10.2010

1-10 11-20

© Музей Гетьманства 2024. Всіх прав застережено. Копіювання матеріалів сайту заборонено.