Виставка живопису Олени Бурдаш "Гармонія протиріч"

Олена Іванівна Бурдаш народилась 27 липня 1948 р. в с. Губин Волинської обл. Закінчила луцьке педучилище. Навчалась у Львівському училищі прикладного мистецтва ім.І.Труша (1969-1972) за спеціальністю – графік. Любов до мистецтва, пізнання сили кольору, спілкування з елітою міста у Львові відкриває талант та велику працездатність Олени.

Картини художниці вражають емоційним колоритом, витонченою лінією, сюжетом та містичним світоглядом. Це була смілива спроба поєднати народне традиційне з ультрасучасним, минуле із майбутнім, відкриваючи інтуїтивно вікно в майбутнє. У той час її твори: "Трійця", "Грушевий дзвін", "Галактики", "Двоє як одне", "Космічна свідомість", "Калинова наречена", "Писанки" – підкреслюють таємничість духовного відродження у душі людини. Головне для неї дослідження та пізнання законів світобудови, передача гармонії, любові та краси за допомогою форми, лінії, пропорції та кольору.

З 1986 р. Олена мешкає у Луцьку. У 1987 р. у Луцьку перша персональна виставка в обласній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки. Її картини експонуються на усіх обласних виставках в "Галереї мистецтв", а з 1992 р. Олена член Національної спілки художників України.

1987 – обласна бібліотека ім. Олени Пчілки. Луцьк.

1989 – Міжнародна бієнале "Імпреза-89". Івано-Франківськ.

1990 – персональна виставка у Волинському краєзнавчому музеї. Луцьк.

1990 – персональна виставка у музеї "Спасенные шедевры". Брест.

1991 – персональна виставка у музеї етнографії та фольклору ім. М.Рильського. Львів.

1991 – виставка мініатюри в галереї "Del Bello Gallery". Торонто (Канада).

1992 – республіканська виставка присвячена 1-му з'їзду Спілки художників України. Київ.

1996 – персональна виставка у "Галереї мистецтв" НСХУ. Луцьк.

1996 – персональна виставка у краєзнавчому музеї. Ковель.

2000 – персональна виставка. Ковель.

2003 – групова виставка "Щаблі до раю". Луцьк.

Творчість Олени Іванівни часто міняє форму вираження: це і графіка, і орнамент, і аплікація, але всі вони зберігають один принцип глибокої любові до життя, до людей, до правди.

Твори художниці: це акт високої співтворчості митця й глядача, їх купують люди для своїх колекцій. Шанувальники Олени живуть у Луцьку, Львові, Києві, Австралії, Ізраїлі, Франції, Польщі, США, Німеччині, Лондоні.

Картини останнього десятиліття відображають духовне переродження сучасної людини. Ось кілька з них: "Гармонія протиріч", "Це життя", "Веретено долі", "Квітка віри", "Перлина кохання", "Берег надії", "Корінь вічності". Вони несуть в собі вогонь, який колись їй дала доля, для того, щоб його можна було передати іншим.