Виставка графіки Заслуженого художника України Володимира Сидорука

Виставка графіки Заслуженого художника України Володимира Сидорука (1925-1997), представлена родиною художника.
Виставка присвячена 91-й річниці від Дня народження майстра.

"...Володимир Федорович народився 3 січня 1925 року в селищі Ржищів, що над Дніпром. З перших кроків своєї творчості художник відчував дотичність до історії. Його приваблювали легендарні події Київської Русі, звитяжна боротьба українського народу під проводом Богдана Хмельницького, героїчні подвиги українського козацтва..., в яких В. Сидорук намагався відтворити внутрішню значимість подій... "Звичайно, багато часу забрало опанування конкретно-історичного матеріалу. Прочитав майже все, що написано літераторами і науковцями про той період. Переглянув багато кінофільмів, працював у архівах. Допомогли і твори Іллі Рєпіна, Олександра Мурашка, Миколи Самокиша, Михайла Дерегуса... Словом, підготовча робота була нелегка і тривала. Зате її результати відчувалися повсякчас уже при написанні картин: я відчував таку впевненість, немовби особисто був учасником тих далеких героїчних подій" (Ігор Судариков. Доля і праця...) ....Визначний історик козацтва Дмитро Яворницький, який був приятелем і консультантом Іллі Рєпіна під час роботи останнього над "Запорожцями", консультував також і Володимира Сидорука, котрий спеціально приїздив до нього в Дніпропетровськ..."

(за матеріалами статті Юрія Белічка, Анатолія Ізотова (Яненко А.А.). Володимир Сидорук (1925-1997): альбом, Галерея. -2007.)