Навігація
Головна
Новини
Експозиції
Мистецькі виставки
Відео про нас
Статті
Бібліотека музею
Скачати книгу
Контакти

Оголошення
З 9 до 28 червня 2016р.
експонується виставка
живопису Павла Пушкарьова

З 7 до 26 червня 2016р.
експонується виставка
вишивки Макаренко Світлани
"В країні вишиваних мрій"


Ми на Facebook


Буккросинг


Музей зробив поличку
з книгами Буккросингу!


Партнери сайтуЛічильник
Одне з провідних місць в експозиції Музею посідає постать видатного державного діяча Павла Скоропадського - нащадка гетьманського роду, а також останнього гетьмана України. Доба його правління представлена документами і матеріалами з особистої колекції Скоропадських, які передала до Музею Гетьманівна Олена Отт-Скоропадська, а також грошовими знаками, поштовими марками, численним копійним документальним та фотоматеріалом, що в комплексі становить найповніше зібрання  історії існування Української держави-Гетьманату 1918 р. (7,5 місяців).
Найцікавішими речами колекції Скоропадських є  портрети гетьманів : Б.Хмельницького, П. Дорошенка, П. Полуботка, І. Самойловича, Д. Апостола , І. Скоропадського, П.Волконського та ін. замовлені П. Скоропадським в Берліні в 1920-х роках художниці Ользі Мордвінові. А ще особисті речі родини : вишиті сорочки та плахти Єлизавети і Оленки Скоропадських, люлька для куріння Данила, книги, світлини, листи, поштові листівки та багато інших одиниць збереження.
Колекцію родини Скоропадських поповнили речі передані сестрами Вакуловськими п. Вікторією і п. Маріанною з Філадельфії. Їх батько і мама належали до гетьманців.
Вагомі експонати (предмети, що належали членам родини гетьмана Скоропадського) - листи, фото, друкарська машинка Данила Скоропадського, нумератор, люлька та ін. – передав Голова Гетьманського руху Америки  п. Любомир Бей з Детройта.
Останнє цікаве надходження, яке торкається родини Скоропадських це 21 одиниця збереження (фото, приватні листи Павла, Данила, Олександри, Єлизавети Скоропадських), що 24 листопада 2009 року урочисто передала Музею Служба Зовнішньої Розвідки України.
                               

                                                                

                                                                   

                                 
       

                       

 
Печатка гетьмана П. Скоропадського. 1920-і рр. Подарунок О.Отт-Скоропадської.1999р.


 

 
Гроші Української держави. Робота професора Г. Нарбута. 1918р.
© Музей Гетьманства 2023. Всіх прав застережено. Копіювання матеріалів сайту заборонено.