Навігація
Головна
Новини
Експозиції
Мистецькі виставки
Відео про нас
Статті
Бібліотека музею
Скачати книгу
Контакти

Оголошення
З 9 до 28 червня 2016р.
експонується виставка
живопису Павла Пушкарьова

З 7 до 26 червня 2016р.
експонується виставка
вишивки Макаренко Світлани
"В країні вишиваних мрій"


Ми на Facebook


Буккросинг


Музей зробив поличку
з книгами Буккросингу!


Партнери сайтуЛічильник

 

 

   

 


По завершенню проекту "Яворівський візерунок" в Музеї гетьманства, майстриня яворівського розпису Наталія Дюг подарувала музею власну картину "Колискова пісня" (полотно, акрил).
Висловлюємо щиру вдячність автору! Бажаємо творчого натхнення і багато нових цікавих проектів...

 

 

 

       Дюг Наталія Володимирівна народилася в с. Рясна-Руська Яворівського району Львівської області 18 березня 1971 року. Навчалася у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша (тепер коледж) на відділі "Художнє оформлення", яке закінчила у 1991 році. Працювала два роки в бригаді по реставрації церков, де малювала на стінах образи святих. Згодом почала працювати вчителем образотворчого мистецтва в середній школі №92, а потім у СШ №100 м. Львова. Поза викладацькою роботою працювала в художньому цеху дизайнером по оздобленню напільних декоративних ваз при Львівському керамічному заводі.

       У 2002 році прийнята на посаду викладача художніх предметів художнього профтехучилища №14 у смт. Івано-Франкове Яворівського району Львівської області. У 2000 році поступила в Прикарпатський університет імені Василя Стефаника на відділ образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, який закінчила в 2005 році і отримала диплом про повну вищу освіту за спеціальністю "образотворче та декоративно-прикладне мистецтво". Як успішній студентці їй запропонували продовжити навчання на цьому ж відділенні на здобуття звання магістра. Підготувала й успішно захистила наукову працю на тему: "Художні особливості розпису та різьби по дереву на Яворівщині кінця XIX – початку XX сторіччя" та одержала звання магістра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. За сприяння директора ХПТУ №14 Турчина В.П. активно включилась, крім основних годин педнавантаження, в гурткову роботу занять по живопису, де почала експериментально освоювати різноманітні прийоми і технології живописного та живописно-декоративного малювання на склі, тканині та традиційного розпису на виробах із деревини. У власній творчості за порадою фахівців вибрала мотиви Яворівського народного орнаменту. Яворівський народний розпис виробів із дерева має 3 відгалуження: перший і найдавніший сягає в глибину XVII ст. – розпис на скринях, XIX ст. – розпис іграшки та новітній розпис в новій технології так званими "ацетоновими фарбами" дерев'яних писанок, декоративних вазочок для квітів, декоративних сувенірних посудин та ін. із середини XX ст.

       Наталія Володимирівна творчо освоїла технологічні можливості акрилових фарб, що дають виразну чистоту та яскравість кольору, урізноманітнює контур золотистим мерехтінням, ніби блискітками. Художниця постійно в експериментальних творчих пошуках.

 

 


© Музей Гетьманства 2019. Всіх прав застережено. Копіювання матеріалів сайту заборонено.