Навігація
Головна
Новини
Експозиції
Мистецькі виставки
Відео про нас
Статті
Бібліотека музею
Скачати книгу
Контакти

Оголошення
З 9 до 28 червня 2016р.
експонується виставка
живопису Павла Пушкарьова

З 7 до 26 червня 2016р.
експонується виставка
вишивки Макаренко Світлани
"В країні вишиваних мрій"


Ми на Facebook


Буккросинг


Музей зробив поличку
з книгами Буккросингу!


Партнери сайту











Лічильник


Три знакові постаті в історії однієї виставки

Виповнюється 90 років, як під Великим Бурлуком у бібліотеці маєтку поміщиків Захаржевських-Задонських на Харківщині було знайдено давні письмена на березових дощечках – «Велесову книгу».

Людина, що знайшла ці письмена, полковник армії Денікіна, Алі (Федір) Ізенбек. Для якого з 1919 року почалося важке еміграційне життя: Туреччина, Болгарія, Сербія, Франція, а з 1924 року – Бельгія.

За кордоном Алі Ізенбек зайнявся улюбленим заняттям – мистецтвом, ним же він заробляв на життя.

Доля звела ,художника в Брюсселі з професором Юрієм Миролюбовим, який захоплювався слов’янською старовиною. Завдяки їхній дружбі, Миролюбов одержав можливість працювати зі старовинними дощечками «Велесової книги». Ця титанічна праця тривала з 1927 до 1936 року. Юрію Петровичу вдалося розшифрувати зіпсовані часом викарбувані тексти дощечок, перекласти їх на сучасну мову.

У 1954р. Миролюбов разом з дружиною емігрував у США. В Сан-Франциско редагував російський журнал «Жар-птица». В 1970 року, перебуваючи на кораблі в океані, дорогою до Європи захворів на запалення легень і помер 13 листопада.

Алі Ізенбек помер в Брюсселі, в 1941-му році. Дружина Миролюбова Жанне, до останніх днів берегла спадщину двох дорогих її людей – рукописи чоловіка і мистецькі твори Алі Ізенбека. Вона сподівалась, що Батьківщина цих двох чоловіків, що увійшли в її історію, зверне увагу на їх творчу спадщину.

У 1999 році цією спадщиною зацікавився Володимир Макарович Перегінець, який часто бував у Німеччині, шукаючи сліди «Велесової книги», познайомився з вдовою Юрія Миролюбова.

Мадам Миролюбова дозволила пану Володимиру ознайомитись з архівом Юрія Петровича, а згодом передала йому опіку над архівом.

У 2002р. всі рукописи Ю. Миролюбова та роботи А. Ізенбека були перевезені в Україну, коштом підприємця-академіка Володимира Перегінця. Вперше широкому загалу їх презентували в 2003 році в Будинку вчених, Вдруге, 2006, в Українському Домі.

Третя презентація творів Алі Ізенбека та деяких публікацій професора Юрія Миролюбова представлена в січні 2009 року у виставковому залі Музею гетьманства. (Поділ, вул. Спаська, 16-б, контактні телефони: 462-52-90,425-55-49)

На виставці представлено більше 30 картин Алі Ізенбека (живопис та кольорова графіка). Термін експонування : 20 січня – 6 лютого 2009 року.



© Музей Гетьманства 2024. Всіх прав застережено. Копіювання матеріалів сайту заборонено.